Cielista kredka do oczu

Wiele kobiet pragnie w prosty sposób urozmaicić swój codzienny makijaż albo też poeksperymentować z nowymi kosmetykami. W tym artykule przyjrzymy się kredkom do oczu, których na rynku dostępnych jest cała masa.

Jaki kolor kredki?

Kredka do oczu ma za zadanie podkreślić spojrzenie, uwydatnić kolor tęczówki lub nadać zmysłowego wyglądu. W zależności od sposobu jej użycia można uzyskać albo seksowną kreskę, albo delikatne podkreślenie linii rzęs. Najczęściej używanym kolorem jest kolor czarny lub grafitowy. Do kupienia jest również kredka do oczu cielista, która w ciekawy sposób może zmienić naszą codzienną rutynę makijażową. Cały makijaż może zyskać całkowicie inny wygląd tylko przez zmianę kredki. Cielista kredka nada świeżości i nada się świetnie do pracy czy na spotkanie przy kawie. Z kolei czarna kredka będzie się świetnie prezentować na wieczornych wyjściach, imprezach lub randkach.

Kredka do oczu cielista stosowana jest w celu rozjaśnienia linii wodnej, aby uzyskać efekt powiększenia oczu. Zastępując czarną kredkę właśnie cielistą można w szybki sposób dodać blasku spojrzeniu, a cały makijaż nabiera świeżego wyglądu. Jednak malowanie linii wodnej to nie jedyne zastosowanie kredki. Używa się jej także po podkreślania i wyrównywania linii brwi, rozjaśniania wewnętrznych kącików oczu, zarysowania ust lub też jako bazy pod intensywny kolor cieni.

Jaką kredkę cielistą kupić?

W drogeriach znajdziemy wiele kredek w kolorze cielistym do wyboru. Każda z nich charakteryzuje się innym odcieniem, konsystencją i trwałością. Warto zwrócić uwagę na to, jak długo utrzymuje się na skórze i czy się nie rozmazuje. Kolor należy dobrać do odcienia skóry, zwracając przy okazji uwagę, że inny kolor kredki będzie nam pasował zimą, a inny latem, kiedy skóra jest muśnięta słońcem. Dobrze sprawdzają się kredki wodoodporne, gdyż malujemy głównie linie wodną oka. Najważniejsze jest to, jaki efekt chcemy uzyskać i w jakim celu będziemy kredkę stosować. Warto zwrócić również uwagę na stosunek jakości do ceny.