Ciekawe miejsca na Ukrainie

Ukraina to państwo znajdujące się w Europie Wschodniej. Stolicą Ukrainy jest Kijów. To kraj, który niepodległość uzyskał stosunkowo niedawno, ponieważ dopiero w 1991 roku. Do tego momentu stanowił element Związku Radzieckiego. To kraj, który potrafi zaskakiwać i zdecydowanie jest turystycznie atrakcyjny. Ukraina ciekawe miejsca gdzie warto się wybrać?

Czarna turystyka na topie

Ukraina ma sporo do zaoferowania, aczkolwiek od pewnego czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie Czarnobylem. To miejsce, które na kartach historii zapisało się przede wszystkim jako miejsce wielkiej tragedii, której pokłosie można obserwować po dzień dzisiejszy. To właśnie na tych terenach w kwietniu 1986 roku doszło do przegrzania się jednego z reaktorów, co w efekcie skończyło się potężnym wybuchem wodoru i skażeniem promieniotwórczym. Radioaktywna chmura przemieszczała się właściwie nad całą Europą, pozostawiając po sobie ślady w postaci szkodliwych substancji. To jedna z najgorszych katastrof XX wieku, a mimo tego wielu ludzi wciąż pragnie na własne oczy przekonać się, jak obecnie wygląda Czarnobyl i Prypeć znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie. Oba miasta były natychmiast ewakuowane. Dzisiaj stanowią element, tzw. czarnej turystyki. Organizowane wycieczki zakładają zwiedzanie miejsc, w których doszło do tragedii. Trzeba wiedzieć, że niemal wszystko zostało w nienaruszonym stanie, a wrażeń z takiej wycieczki nie sposób opisać słowami.

Zwiedzanie stolicy

Kijów to miasto z nieprawdopodobną historią. Usytuowane jest nad rzeką Dniepr i jest jednym z najpiękniejszych miast w całym kraju. Warto zwrócić uwagę na przepiękny budynek kijowskiej Opery Narodowej im. Tarasa Szewczenki. Popularnością cieszy się również Filharmonia Narodowa Ukrainy, której gmach powstawał jeszcze w XIX wieku. Co ciekawe. Kijów to jedno z niewielu miejsc na świecie, które tak wielką uwagę poświęciło wojnie w Afganistanie. W stolicy można bowiem udać się do Muzeum Wojny w Afganistanie. To wyjątkowa sposobność na poznanie tej historii.